Máváme ti, dědo

200 Kč
Skladem (1 ks)

Špinková, Filcíková

Knížka o loučení, pohřbívání a vzpomínání, o jedné rodině a velké události, která se může zdát být smutnou, ale velmi důležitou i pro děti. Může pomoci nejen dětem, ale hlavně dospělým.

Příběh sourozenců Ferdy a Františky nás zve k důležitým chvílím našeho života, které děti umějí a chtějí prožívat se svými dospělými. Umějí se s dědečkem rozloučit velbloudem do kapsy, vzpomínat na něj ve hře, zamávat mu. Chtějí slavit spolu s námi, i když je to slavnost smutná.

Nevíme si rady, co s dětmi při loučení, umírání, pohřbívání. Ptáme se: můžeme je vzít k dědovi, když je v nemocnici? Máme je vzít na pohřeb? Neptejme se a nechme je, ať tam vezmou ony nás. Nebo si s nimi aspoň přečtěme tuhle knížku, až nám ji přinesou.

Není snadné odpovídat na některé dětské otázky. A pokud je kladou v době, která je i tak pro dospělého emočně náročná, může být pro nás opravdu těžké odpovídat na dětská tázání ohledně toho, kam se poděl dědeček nebo babička, co se s nimi děje, jestli jim není zima a kdy se zase vrátí... Knížka je dobrým způsobem, jak dítě neodbýt, ale poctivě mu odpovědět na jeho obavy a těžkosti - protože právě ty jsou za otázkami skryté, nikoli pouhá dětská zvědavost.

A zároveň si pro sebe takové vážné rozhovory usnadnit nad krásnou obrázkovou knížkou, která upřímně i laskavě plyne časem po umření dědečka Tomáše, provede nás loučením u lůžka zemřelého, příjezdem pohřební služby, uložením těla do rakve, chystáním všech záležitostí před pohřbem včetně psaní parte, zařizováním hudby a květinové výzdoby, samotným pohřebním obřadem a také různými způsoby, jak procházet zármutkem beze strachu, jak na dědečka vzpomínat a vyrovnávat se se ztrátou. .

Autorky v příběhu členů jedné rodiny a jejich zemřelého tatínka / dědečka / manžela nahlížejí do různých způsobů, jak se lze loučit, pohřbívat, vzpomínat. První dějství je věnovánu dětskému pohledu na čas od úmrtí po pohřeb, druhé pak loučení a pohřbu a třetí vzpomínání.

Kniha má ambici pomoci především dospělým: aby našli inspiraci nejen jak mluvit s dětmi v této nelehké době kolem pohřbu, ale jak tento důležitý a slavnostní čas prožít tak, jak je jim vlastní a milé a proč z rituálů nevynechávat děti. Je také trochu návodem, co všechno dělat, na co nezapomenout, co si užít a jak být spolu s rodinou a přáteli… a nakonec i s tím, který nedávno zemřel. Knížka je na našem knižním trhu jedinečná. Poslouží jak v rodinách, tak v dětských kolektivech. Je vhodná už od věku kolem tří let, ale bude srozumitelná a přijímaná určitě i dětmi v první a druhé třídě.

Pro koho: děti od 3 let a jejich dospělí, rodiny, dětské kolektivy, psychology, pedagogy

Detailní informace

Detailní popis produktu

smrt, loučení, pohřeb, rituály a obřady, dítě, smrt, představy

Doplňkové parametry

Kategorie: 3-6 let
Autor: Špinková, Filcíková
Nakladatelství: CESTA DOMŮ
Rok vydání: 2019
Popis: vázaná, 64 stran, 205x225
ISBN: 978-80-88126-51-5

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz